Iggy Mayerov

BIO – CZ

Iggy Mayerov je anglicky zpívající dream popová kapela z Prahy. Jejich zasněná tvorba s prvky shoegaze se vyznačuje ženským vokálem, který společně s klávesami a baskytarou vystupuje z mlhy zreverbovaných kytar. Hudba Iggy Mayerov zaujme posluchače svou originalitou. Klasickou strukturu písní, kdy je zachované jasné pořadí slok a refrénů, v jejich tvorbě většinou nenajdete.
Projekt Iggy Mayerov vznikl na podzim roku 2016 v původně tříčlenné sestavě. Začátkem následujícího roku se k Tereze, Michalovi a Jakubovi přidal i klávesák Martin s bubeníkem Jindřichem, a na jaře, už v kompletním složení, nahráli své debutové EP a začali pravidelně koncertovat. Iggy Mayerov nejčastěji vystupovali v pražských klubech jako Rock Café, Chapeau Rouge, Cross a další. Na podzim 2017 se zúčastnili soutěže kapel Skutečná liga pořádanou N.S.E.F. Production, kde postoupili do finále. Z celkového počtu 125 kapel se umístili pátí. Skladbu Stardust zařadilo do programu i rádio ALLfm z Manchesteru v „Through The Curtain“ show. Iggy Mayerov byli na jaře 2018 nasazeni na Radiu Wave do hitparády neobjevených talentů Startér, kde se drželi pět týdnů na prvním místě. Festivalová sezona se nesla ve znamení prestižních festivalů jako např. Budějovický Majáles, Mezi Ploty nebo United Islands. Na konci léta vystoupila kapela na Showcase koncertu Rádia Wave a na Pontonu pořádaném hudebním měsíčníkem Headliner.

BIO – EN

Iggy Mayerov is a dream pop band from Prague, Czech Republic. Their sound is build around dominant vocal of the lead singer, and is surrounded by walls of lush and hazy guitar parts.
Iggy Mayerov was formed in the autumn of 2016. Already in spring 2017 they released debut EP Stardust, and have started performing regularly. Iggy Mayerov most often performed in Prague Clubs as Rock Café, Chapeau Rouge, Cross and many others. In the autumn of 2017 they participated in “Skutečná Liga” band contest and managed to get to the finals. From the total number of 125 band, Iggy Mayerov ended up on the fifth place. In the spring of 2018 the band showed up in the undiscovered talents chart “Startér” with the song Stardust, and they were holding on the leading position for five weeks. The same song was also broadcasted by Manchester’s radio All FM in “Through The Courtains” show. During the summer Iggy Mayerov were playing in several prestigious festivals such as Budweiser Majáles, Mezi Ploty or United Islands. At the end of the summer they performed at Radio Wave showcase and on Ponton music sessions organized by magazine Headliner.

Odkazy na kapelu: