Sabina Ludányiová

Členové / Members
Sabina Ludányiová – hlavní zpěv / lead vocal
Tomáš Skála – kytara / guitar
Michal Navrátil – klávesy / keys
Nelly Helclová – housle, vocal / violin, vocal
Vojtěch Gavenda – baskytara / bassguitar
Lukáš Brabec – bicí / drums

BIO – CZ

Skupina, kterou Sabina Ludányiová dala dohromady po vydání debutového alba Nahá, funguje již od srpna roku 2015. Hudební kariéru sama Sabina započala již v jejích čtrnácti letech. Zpívala se zábavovou kapelou a tím získávala nejen hudební zkušenosti. Během těchto let se začala intenzivně věnovat skládání vlastních písní.
Žánrově se kapela řadí do popu, nicméně se v písních nachází i prvky ostatních žánrů jako rock, folk a jiné. Texty i hudba většinou pochází z pera frontmanky, avšak finální výsledek je odrazem práce precizních muzikantů v samotné kapele.
Součástí kapely je Michal Navrátil, multiinstrumentalista a skladatel, fungující jako klávesák, studuje Pražskou konzervatoř souběžně s HAMU. Podobně je na tom i houslistka a vokalistka Nelly Helclová, která se věnuje už jen studiu na HAMU. Dalším členem je baskytarista Vojtěch Gavenda, který má za sebou působení v několika rockových kapelách, kde zastával i funkci skladatele. Kytarista Tomáš Skála je od dětství vedený k hudbě díky rodinné tradici houslařů. Za bicími sedí Lukáš Brabec, který již dlouhá léta vystupuje s různými bubenickými projekty a také studuje na HAMU obor Bicí nástroje.
Momentálně se skupina věnuje hraní na festivalech a připravuje se na jarní natáčení CD a videoklipu. Po natáčení bude následovat tour, kterým by ráda oslovila nové publikum.
Mezi největší úspěchy patří devatenácté místo v anketě Hvězda internetu 2015 pořádané Českým slavíkem Mattoni. V roce 2016 kapela získala čtvrté místo v soutěži Skutečná liga a frontmanka Sabina získala ocenění Music Awards v kategorii zpěvačka.

BIO – EN

Připravuje se.

Odkazy na kapelu: