Toxic People

Členové / Members
Benji – kytara, vokály / guitar, vocal
Chozé – kytara / guitar
Mayor – basskytara, řev / bassguitar, scream
Býdža – zpěv, klávesy / vocal, keys
Pedro – bicí / drums

BIO – CZ

Toxic People to je nespoutaná dynamická show s rapovaným i melodickým zpěvem, tvrdými kytarovými riffy, ale vcelku veselá muzika!
Kapela Toxic People vyrostla na základech dvou skupin pocházejících ze Šluknovského výběžku Canál (z dnešních členů kytarista Benji a basák Mayor) a Neutral Territory přibližně v roce 1997. Rok poté natočili i své první demo Live aus Leipzig, jenž pokřtili na prvním ročníku koncertu Free Tibet.
Postupně se ke kapele přidal současný zpěvák Býdža a s ním v roce 2006 začala nová éra Toxic People, když tehdejší čtveřice CD Pop-o-Jedem a vyjela na stejnojmenné turné. Pro TV Óčko natočila i klip na píseň Al-Kayda. Kapela začala řádně koncertovat (pražské kluby Rock Cafe, Palác Akropolis, Matrix, Exit Chmelnice) a hrála na řadě letních festivalů.
V létě 2008 přibrala kapela do svého týmu nadějného kytaristu Chozého z Liberce. V dubnu 2009 kapela nahrála ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře CD Mraky jdou. To mělo velký úspěch a vyšel z něj i klip na píseň Systém s raperem Wutym.
V roce 2013 se k Toxickům přidává mladý bubeník Pedro a s ním postupně vznikají nové písně a také poslední CD z roku 2017 Nemáš dost (opět nahráno v Hostivaři u Zdeňka Šikýře). Na čtyři skladby kapela natočila zajímavé videoklipy. Hladolet dokonce točil režisér Adam Pavelka, který spolupracuje například s Rytmusem a Darou Rolins. Toxici opět začínají často koncertovat (Festival BasinFirefest, Mezi ploty, United Islands atd.) a její písně se objevují i v rádiích, kam chodí na rozhovory (Gama Rádio, Radio Kiss atd.). Zabodoval také klip na skladbu Face to Face, který skončil v hitparádě TV Rebel na 2. místě. Toxic People v poslední době nabalují na sobe mnoho fanoušků a například minulý rok si zahráli na největší scéně srazu Harley Davidson na pražském výstavišti, kam zavítaly desetitisíce návštěvníků.

BIO – EN

Probíhá překlad.

Odkazy na kapelu: